Ekonomi

BinBin Dutch, Go Sharing’i satın alıyor

Türkiye’nin lider mikromobilite şirketi BinBin, Bulgaristan, Hırvatistan ve Bosna Hersek ile Doğu Avrupa ile başladığı büyüme yolculuğunu yurt dışında bir adım daha ileriye taşıyor.

BinBin, faaliyet gösterdiği ülkelere Hollanda, Belçika, Almanya ve Avusturya’nın da dahil olduğu Hollanda merkezli Go Sharing’in hisselerini satın alarak, bu satın almanın ardından Türkiye’nin en büyük mikromobilite şirketi oldu.

Teknolojiden aldığı güçle geniş kitlelere sürdürülebilir ve pratik ulaşım çözümleri sunan BinBin, Hollanda merkezli İtalya’da e-moped ve e-bisiklet hizmetleri sunan mobilite girişimi Go Sharing’in hisselerini satın aldığını duyurdu. , Belçika, Avusturya, Almanya ve Türkiye.

“Avrupa’nın ilk 5 mikromobilite firmasından biri olma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz”

BinBin CEO’su Kadir Abdik , satın almayla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Ulaştırmada geleceğin mikromobilite çözümlerinde olduğu inancıyla 2019 yılında çıktığımız yolculuğumuzda çok kısa sürede büyük bir yol kat ettik. Şu anda BinBin markasıyla 5 ülkede 21 şehirde 3 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veriyoruz. Ağımıza yeni ülkeler ve yeni şehirler ekleyerek organik büyümemizi sürdürmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ayrıca mikromobilite alanında Avrupa’da yaygın bir ağ kuran GO Sharing’in hisselerini satın alarak Batı Avrupa’ya hızlı bir giriş yaptık. GO Sharing daha önce hizmet verdiği şehirlerde mevcut marka kimliği ve rengi ile yoluna devam edecektir. BinBin ve GO Sharing gruplarının uzmanlık, bilgi ve deneyimlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte her iki markamızla da büyüme yolculuğumuza çok daha güçlü ve güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Bu satın almanın ardından Türkiye’nin en büyük mikromobilite şirketi olduk. Önümüzdeki dönemde sürdürülebilir ve akıllı şehirlere katkı sağlamak için çalışırken Avrupa’nın operasyonel olarak ilk 5 mikromobilite şirketinden biri olma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu