Ekonomi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Ayvalık Vizyon Çalıştayı’na katıldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Türkiye genelinde Bodrum, Çeşme gibi turizm merkezlerinin yanı sıra Ayvalık bir adım önde olacak” dedi. dedim.

Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Ticaret Odası, Ayvalık Kent Konseyi ve Ayvalık Turizmi Geliştirme Derneği (AYTUGEB) tarafından düzenlenen “Ayvalık Vizyon Çalıştayı” Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde başladı.

Açılışta konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın, çalıştayın Türkiye’nin en değerli destinasyonlarından biri olan Ayvalık’ın turizm alanında gelişimini sürdürmesi ve istenilen noktaya gelmesi için önemli olduğunu söyledi.

Ayvalık’ı daha yeterli bir noktaya getirmek için çalıştıklarını belirten Akın, “Baktığınız zaman Ayvalık çok güzel ve büyük bir destinasyon. Tarih var, kültür var, turizm var, gastronomi var. İnanın. Bana göre Ayvalık, Türkiye genelinde Bodrum, Çeşme gibi turizm merkezlerinden bir adım önde.Çünkü Ayvalık’ın her yönüyle anlatacak çok şeyi var.Bunun için hem merkezi hem de yerel yönetimlerin gerekli katkıyı yapması yeterli. Yapılanların hepsi ama çok daha iyisini yapacağız, daha üst seviyelere taşıyacağız” dedi. terimini kullandı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, çalıştaya destek verenlere teşekkür ederek kentin turizmini geliştirmek istediklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu